סימני מסחר

סימני מסר נועדו על מנת לבדל עוסק אחד מרעהו וליצור ערך מוסף לבעל הסימן.  כיום, השימוש בסימני מסחר הוא נפוץ מאוד ולמעשה נמצא מסביבנו תמיד, בכל מקום ובכל מדינה. ישנם יתרונות רבים להיות הסימן המסחרי רשום.

אחד מהם נעוץ בעובדה כי כאשר סימן המסחר רשום, ניתן לגייס את רשות המכס להגנה על קניינה הרוחני של החברה ולמנוע, הלכה למעשה, את כניסתם של מוצרים הנושאים את סימני המסחר ואשר מפרים את קניינה  הרוחני של החברה.

רישום סימן מסחר הינו הליך המבוצע על ידי משרד עורכי הדין ומתבצע אל מול רשם סימני המסחר. תנאי בסיסי להיות סימן המסחר קביל הוא כי הסימן אינו מפקיע מן הציבור מילים וסימנים אשר לא ראוי ליתן עליהם מונופול לבעל הסימן – למשל, הסימן “עוגות” לעסק שמוכר עוגות. תנאי נוסף הוא כי על סימן שנרשם להיות בשימוש. סימן שלא היה בשימוש במשך תקופה ניתן לבקש את מחיקתו.

השלמת רישום סימן המסחר אינו לוקח זמן רב (בניגוד, למשל, לפרק הזמן הארוך הלוקח להשלמת רישום פטנט). זאת, ככל ואין סיבוכים לא צפויים כהתנגדות על ידי גורמים שלישיים או אי עמידה בדרישות הדין.  

משרד עורכי דין אהוד צ’אושו מעניק מענה משפטי לעסקים וחברות המעוניינים לבדל את עסקם על ידי רישום סימני מסחר, החל משלב הכנת הסימן והגשתו לרישום, ניהול ההליך מול משרד רשם סימני המסחר, הגנה על סימנים רשומים שהופרו, הגנה מפני ייבוא מוצרים המפרים את סימני המסחר הרשומים, הגשת בקשות למחיקת סימנים רשומים במקרים המתאימים ועוד.

נשמח לייעץ ולסייע לכם להבין היטב את המצב המשפטי ואף לחוות את דעתנו באשר לצעדים הנדרשים.  

לקביעת פגישה עם משרד עורכי דין אהוד צ’אושו המתמחה בסימני מסחר:
בטלפון:  052-4056600 , 077-9500057
במייל: ehud@cybr-law.com

עריכת דין היא לא עסק לחובבנים ולכן כאשר אתם נתקלים במצב בו אתם צריכים ייעוץ משפטי, או ייצוג בבית משפט, תהיו בטוחים שאתם בידיים טובות כאשר אתם מגיעים אלינו.

נשמח לסייע בכל עניין משפטי

אהוד צ’אושו משרד עורכי דין
טלפון: 072-392-7797
כתובת האתר: www.cybr-law.co.il